Şal Modelleri

Örgü Şal

Krem ..

50,00TL

Örgü Şal

..

30,00TL

Örgü Şal

..

45,00TL

Örgü Şal

..

30,00TL

Örgü Şal

..

40,00TL

Örgü Şal

..

45,00TL

Örgü Şal

..

30,00TL

Örgü Şal

..

45,00TL

Örgü Şal

..

45,00TL

Örgü Şal

..

30,00TL

Örgü Şal

..

45,00TL

Örgü Şal

..

30,00TL

Örgü Şal

..

40,00TL

Örgü Şal

..

60,00TL

Gösterilen: 1 ile 14 arası, toplam: 14 (1 Sayfa)

Şal, örgü ve tığ kullanılarak yapılan ve hayatımızdaki yeri belirli öneme sahip bir üründür. Hem ısınmak hem de kullanımı açısından oldukça fazla işlev görmektedir. Geleneksel olarak da nitelendirilebilir. Ancak daha çok günümüz yaşam şartlarında kıyafetlerin üzerinde sıklıkla kullanılan ve ayrı bir görünüm kazandırmayı başaran seçenek olarak da adlandırabiliriz. El işi olarak yapılan ve zamanla önemi artan bu ürünler hayatımızı süslemeyi başarmıştır. Ve kullanım alanı arttıkça, üretime cevap verebilmek adına çeşitli girişimlerde bulunuldu.

Şal Modelleri Çeşitliliği

Şal modelleri, birbirinden farklı görünümlere sahiptir. Çeşitli adlandırmalarla ve şekiller eşliğinde yeni ve farklı kategorilerde değerlendirebilmektedir. Geçmişten günümüze artarak devam eden ihtiyaçlar doğrultusunda hayatımıza giren ve kullanım alanını genişleten birbirinden farklı şal modelleri vardır. Şal modelleri, tıpkı geleneklerimizin yansıması olan diğer ürünler gibi yaratıcılık ve el işinin bir araya gelerek oluşturulduğu bir eserdir. Önceleri el işi ile yapımı daha yaygınken zamanla kullanımı arttığı için işletmelerin yeni yöneldiği alanlarda önemli bir sırada ilerlemektedir. Günümüzde ise çeşitli şekillerle adlandırılan ve çoğunlukla tercih edilen şal modelleri geçmişin kazanımlarının gelecek ile buluşma noktasını oluşturur.

Geleceğin Küçük ve Özel Simgeleri

Şallar, geçmiş ile geleceğin bir arada tutunabilmesine olanak sağlayan güzel sembollerdir. Evlerde yapımı ile de bir çok kadına evde ek iş imkanının yaratılmasını sağlamıştır. Günümüz dünya şartlarında yaşam zorlaştıkça ,maddi olarak yetememeyi önlemek ile baş edebilmek için bir çok kadının evde bu tür işlere yönelmesi dikkat çekmekte. Bu sayının giderek artması bu tür küçük işlere olan ilginin artması ile paralel bir seyir halindedir. Her ne kadar şalların yapımı kolay gibi görünse de modelleme ve ince işçilik zorluk derecesine işaret etmektedir. Tek tek ve zahmetle yapılan bu şah eserler yapılan ellerde şekil kazanmakta. Bir çok kadının yaşamını süsleyen bu kullanımı pratik ve faydalı ürünleri yapan ellerin kıymeti de bilinmeli. Şallar kimine göre sadece bir eşya gibi görünse de aslında işçiliğin ve ustalığın bütünleştiği zaman diliminin dışarı yansıması olarak karşımıza çıkmaktadır.

Pratik Ve Kullanışlı Ürünlerin Kazanımı

Teknoloji çağı adı altında yaşanılan bu dünyada görünmesi gereken bir çok küçük araç , eşya ve ürün var ki değerleri anlaşılabilsin. Kolay yapım derecesine sahip olarak adlandırılan bu ürünlerin yapımının zorluk derecesine olan saygı neticesinde, el işleri kazanımları günümüzde nasıl gösterilmektedir? Bu tür yaşamı süsleyen ve çoğunlukla el emeği olan ürünlerin değerinin ne kadarı bilinmektedir? Bu tür sorular etrafında farklı düşüncelerle besleniyoruz. Yaşamın ilerleme seviyesine oranla geçmişin kazanımlarından daha kaç tanesi günümüzde yaygınlık kazanabilecek? Bu tür mirasların önemi anlaşıldıkça kullanım alanının artması ile birlikte geleceğin nesilleri için de miras olarak kalabilmesinin sağlanması konusunda biraz daha fazla adım atılmalı. El işçiliği ve yarattığı güzel ürünler etrafında tüm adımlar bir bütün olarak ilerlemeli..