Kanaviçe Pike Takımları

Yatak Odası Pike Takımı

..

375,00TL

Yatak Odası Pike Takımı

..

400,00TL

Gösterilen: 1 ile 2 arası, toplam: 2 (1 Sayfa)

Kanaviçe modelleri, eski Türk geleneğinde geçmiş zamandan bu zaman dilimine kadar yer alan ve atalarımızın çeyizlerinde de yer alan el işlemelerinin adıdır. El işleri için kullanılan seyrek dokunmuş bu keten bezleri üzerine yapılmış olan işlemelerle şekil kazanmıştır. Köken bakımından İtalyanca bir kelimeden Türkçe ’ye uygun bir hale getirilerek günümüze kadar gelmiştir. Kanaviçe, etamin işine benzerlik göstermesi açısından önemlidir. Etamin gibi atılan küçük çarpılardan desenler oluşturulma şekli olan bu ürünlerin farklı düz kumaşların üzerine işlenmiş olması onu etaminden ayıran en belirgin özelliktir. Kanaviçe ile birbirinden farklı ve çeşitli desenler elde edilmektedir. Batı kültüründe yer alan goblene benzerliği ile de dikkat çeken kanaviçe modellerinin tek farkı goblene oranla daha kalın iplerle yapılması ve ayrıntı oranının daha az yer tutmasıdır. Kanaviçe kırlent modelleri ve kanaviçe pike takımları günümüzde kullanım alanlarını artırarak son yıllarda hızla öne çıkmayı başarmıştır.

Kanaviçe Pike Takımları Hakkında Bilgiler

Kanaviçe modellerinin en sık kullanılan ürünlerinden biri olan kanaviçe pike takımları önümüzdeki 2 yıl içerisinde artan talepler doğrultusunda öne çıkmıştır. Büyük rağbet gören bu ürünler, evlenme çağında ve evlenecek olan genç kızların, kadınların çeyizlerini diğer el emeği ürünleri gibi süslemektedir. Günümüz kanaviçe modelleri ise daha çok moda alanında ön plana çıkmıştır. Bu modeller ile daha etkili bir görsellik oluşturulmaktadır. Çeyizlerin vazgeçilmez ürünleri olan kanaviçe ürünleri giderek artan talepler karşısında çeşitlilik alanının artırılmasını sağlamıştır. Kanaviçe pike takımları ve modelleri her insanın zevkine göre de tasarlanmaktadır. Birbirinden çeşitli renklerde(lila, kırmızı ve pembe) üretilerek tercih edilme oranı yükseltilmektedir. Evlerde kadınların çoğunlukla boş zamanlarını değerlendirebilecekleri bir uğraş olan kanaviçe modelleri, çeşitli ürünler üzerinde de kullanılarak ortamın daha şık ve güzel görünümünü de sağlamaktadır.

Çeyizlerin Vazgeçilmez Unsurları

Kanaviçe modelleri çeyiz sandıkları içerisinde yer alan ve kullanılmayan sade pike takımlarının üzerine uygulanacak desenlerle daha farklı bir görünümü kazandırması açısından da sıklıkla tercih edilmektedir. Pike takımlarının sadeliği bu modellerle bütünleşerek ve birleştirilerek eklenen dantellerle ayrı görünüm ve renk kazanarak daha kullanışlı bir model haline de getirilmektedir. Kanaviçe pike takımları üzerine işlenen ince ve zarif desenler ve motifler ile canlılık kazandırılmaktadır. Bu çeşitliliğin adı olan ürünler her kesimden kadına hitap edebilmektedir. Sadece yetişkinlere yönelik kullanım alanına sahip değildir. Aynı zamanda alınan kanaviçe takımlarının üzerine çocuklar ve gençler içinde uygun desenler ve renkler kullanılarak daha eğlenceli, canlı bir görünüm kazandırılmaktadır.

Yaşamda Yer Alan Yeni Ürünler

Ev aksesuar ürünlerinin kullanım oranı gün geçtikçe artış göstermektedir. Modeller ve motifler, çeşitli unsurlar, ürünler ve eşyalar üzerinde artırılarak daha fazla ilgi ve istek uyandırmaktadır. Kanaviçe pike takımları gibi birçok modelin ve motifin yer aldığı ürünlerin kullanım oranındaki artış, bu ürünlerin gelecek zamana taşınmasında ve öne çıkacak adımlar atılmasında son derece büyük bir öneme sahiptir. El işçilik ürünlerinin yaşamın her alanında karşımıza çıkarak yaşamı daha etkili ve güzel bir ortama dönüştürmesi bu ürünlere olan istek ve talepler doğrultusunda devam edecektir.