Dantel Yazma / Yemeni

Seri üretim ve konveksiyondan çok fazla etkilenen el işi sanatı sahip olduğu birçok eseri kaybetmek üzere. Belki de bu sanat içerisindeki geçmişte en fazla kullanılan eser olan yemenidir. Yemeni önceden başı örtülü bayanların çok fazla kullandığı bir üründür. Ancak başta da dediğimiz gibi seri üretim ve konveksiyondan çok fazla etkilenmiştir. Eski değerine kavuşması gerekmektedir. Türk halkı yemeniye çok fazla önem vermiştir zamanında. Akla hediye deyince ilk gelen hediyelik hep yemeni olmuştur. Günümüzde hediyelik olarak maddi değeri yüksek ürünler tercih edilse de halen birbirine bu nadide ürünleri hediye eden bayanlar yok değildir. Gerek el emeği gerekse de kullanımı sebebiyle yemeniler hediye etmek gayet hoş ve zarif bir davranış olmuştur. Şu sıralar eskiye dönüş furyasından bir hayli etkilenen yemeni de hediyelik eşya dükkânlarında ve camekânlardaki yerini almıştır. Günümüzde gelinler için yapılan bohçalarda ve çeyiz sandıklarında çokça yer verilen yemeni, eş, dost ziyaretlerinde güzel bir hediye de olabilir.

Yemeni Nasıl Elde Edinilebilir?

Yemeni yıllarca hem kullanımı ve de el emeği sayesinde gerekli önemi görmüştür. Bayanlar en güzel hediye olarak hep yemeniyi görmüştür. Haliyle eskisi gibi çok yapılmadığı için yemeni sahibi olmak da zordur. Tabi eğer satın almak istiyorsanız. Yok, ben yapacağım diyorsanız akrabalarınızdan ve komşularınızdan yemeni yapabilmek için gerekli bilgiyi alabilirsiniz. Emin olun ki size zevkle bu işi öğreteceklerdir. Velev ki öğretecek kimseyi bulamadınız ya da böyle bir imkâna sahip değilsiniz. Biliyorsunuz internet her yerde. Dolayısıyla internet üzerinden bu ürünlerle alakalı sayfaları ziyaret ederek de bu işi kolaylıkla öğrenebilirsiniz. İnternet üzerinden hem resimler yardımıyla hem de videolu anlatımlarla desteklenen eğitimler sayesinden siz de bu işten hiç anlamasanız da kısa sürede yemeniler yapacak duruma gelebilirsiniz. Diyelim ki hiç yeteneğiniz yok. Bu işi bir türlü öğrenemediniz. Merak etmeyin yemeni yapıp satan ve bu işten ekmek yiyen birçok hanım ablamız var. Onlara ulaşarak istediğiniz türde yemeniyi yaptırabilirsiniz. Günümüz iletişim çağı internet üzerinden bile ulaşabileceğiniz bu ablalara sipariş vererek sevdiğiniz yemenilere kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

Yemenileri Neden Kullanmalıyız?

Yemeni kimi zaman başımızı örterken kimi zaman boynumuzda çok hoş bir aksesuar olarak kullanılabilmektedir. Üstelik yemeniyi üstünüzde bulundurmanız demek onca el emeğini de üstünüzde barındırmanız demek olacaktır. Dolayısıyla size manevi bir yön katacaktır.

Yemeniyi İnternetten Nasıl Alabiliriz?

İnternet üzerinden yemeni ticareti yapan birçok elektronik dükkân mevcut. Bu dükkânları ziyaret ederek kolaylıkla ve güvenli bir şekilde yemeni sahibi olabilirsiniz.

Bu kategoride ürün bulunamadı.