Namazlık Modelleri

İğne Oyası Mevlüt Örtüsü

..

60,00TL

İğne Oyası Mevlüt Örtüsü

3 Tarafı İğne Oyası Mevlüt Örtüsü Eşarbı Kalitelidir. Narin işlenmişdir..

150,00TL

İğne Oyası Mevlüt Örtüsü

3 tarafı tamamen iğne oyası mevlüt örtüsüKalitelidir, işlenmiş kumaş üzerine. ..

150,00TL

İğne Oyası Mevlüt Örtüsü

..

60,00TL

İğne Oyası Mevlüt Örtüsü

Ön Tarafı ağır kenarları ayrı motifle narin bir şekilde işlenmiş ağir iğne oyalı Mevlüt ÖrtüsüTatlı pudra pembe renginde, kalitelidir. ..

160,00TL

İğne Oyası Mevlüt Örtüsü

Tek Taraflı Ağır İğne Oyası Mevlüt Örtüsü Eşarbı Kaliteli ve son derece düzgündür. ..

140,00TL

İğne Oyası Mevlüt Örtüsü

İğne Oyası mevlüt örtüsü koyu pembe - El emeği ..

55,00TL

İğne Oyası Mevlüt Örtüsü

Tek Tarafı İğne Oyası Mevlüt örtüsü - Kobalt Mavisi ..

55,00TL

İğne Oyası Mevlüt Örtüsü

..

50,00TL

İğne Oyası Mevlüt Örtüsü

Krem İğne Oyası Mevlüt Örtüsü ..

55,00TL

İğne Oyası Mevlüt Örtüsü

Beige mevlüt örtüsü tek taraflı ..

60,00TL

İğne Oyası Namaz Örtüsü

..

35,00TL

İğne Oyası Namaz Örtüsü

..

35,00TL

İğne Oyası Seccade Takımı

Hazır iğne oyası seccade takımı pudra pembeSeccade:1 AdetHavlu:1 AdetKuran Kabı:1 AdetBohça:1 Adet..

90,00TL

İğne Oyası Seccade Takımı

Hazır İğne Oyası Krem Seccade TakımıSeccade:1 AdetHavlu:1 AdetKuran Kabı:1 AdetBohça:1 Adet..

90,00TL

Kadife Seccade Takımı

Hazır Kadife Pudra Pembe Seccade Takımı Seccade:1 AdetHavlu:1 AdetKuran Kabı:1 AdetBohça:1 Adet..

115,00TL

Gösterilen: 1 ile 16 arası, toplam: 16 (1 Sayfa)

Namazlıklar, namaz kılarken ya da mevlit gibi ibadet ve dua okunan yerlerde örtülen kenarları kıvrılarak üzerine farklı kenar modelleri ile süslenerek yapılan örtülerdir. Dikdörtgen olarak yapılan namazlıklar tülbent, şifon, ipek gibi ince kumaşlarla yapılır. Genellikle ön tarafa gelen model diğer üç kenara göre daha kalın olarak yapılır. Genellikle ölçüsü bir metre en, bir buçuk metre boy olarak yapılır. İstenilen namazlık modelleri kullanılarak yapılır.

Namazlık Modelleri Nasıl Yapılır?

Namazlıklar kişinin beğendiği renkten kenarları da istenilirse yapılan kumaşın renginden ya da farklı bir renkten hatta birkaç renk kullanılarak yapılır. Genellikle açık renkler tercih edilirse de koyu renkte olan namazlıklarda vardır. Namaz örtüleri yapılırken namazlık modelleri arasından iğne oyası, mekik, tığ oyası, fil kete oyası, boncuk işi, makrome, gibi birçok alternatif seçenek vardır. İstenilen modellerde kenarları yapılan namazlıkların. Kumaş kısmına da kumaş boyaması, makine nakışı el nakışı, tel kırma gibi birçok teknikle işlenerek daha da güzel bir hale getirilebilir. Ya da daha basit olarak kenarlarına gipür, harç dikilerekten de yapılabilir. Namaz örtüleri, tek renkte, ya da farklı renklerde yapılır. Üzerine yapılan işleme sanatıyla uyumlu bir renkle kenarları yapılabilir. Seccadelerle uyumlu olarak namazlık seccade tembih ve hurç takım olarak ta yapılabilir. Namaz örtüleri uzun uğraşlar sonunda yapılır. Her tekniğin ayrı ayrı zorlukları vardır. Uygun ölçülerde kesilen kumaş önce istenilen süsleme tekniği ile süslenir. Kenarları kıvrılarak iğne oyası, katlanarak piko, antika işi gibi kenar temizleme tekniğiyle kenarları temizlenir. Üzerine uygulanan süsleme tekniğine uyumlu renklerde iğne oyası, filkete işi, mekik oyası gibi istenilen teknikte bir kenar süslemesi yapılır.

Namaz örtüsünü neden almalıyız?

Namaz kılarken üzerimizde bulunan bütün kıyafetlerin temiz olması gerekir. Tabi bu namaz örtüsü içinde gerekli bu sebeple namaz için kullanılan örtüler namaza özel olmalı diğer eşarplarımızdan farklı olmalı ki onu sadece namaz için kullanalım, gelen misafirler içinde birkaç tane şık bir namaz örtümüz bulunmalıdır. Bu yüzden mutlakla en az üç tana namaz örtüsü almamız gerekir. Kızlarımızın çeyizleri içinde mutlaka bu namaz örtülerinden yaptıralım. Çeyiz için yapılan örtülerin namazlık modelleri biraz daha özenli daha zor modellerden yapılmalıdır. Gerçekten emek isteyen namaz örtülerini satın alırken zorluk derecesine göre fiyat teklif ederek bu işi meslek edinmiş kişileri teşvik etmek gerekir. Unutulmaya yüz tutmuş tekniklerin su üstüne çıkarılmasında satın alacak kişilere de görev düşmektedir. Emeğe saygı duymak gerekir.