Lif Modelleri

Örgü Elbezi

..

10,00TL

Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)

Liflerin yumuşak, iyi köpüren; vücudu kirlerden arındırırken zarar vermeden temizleyecek malzemelerle yapılması gerekir. İsteğe göre her türlü modelde ve şekillerde yapılabilir. Lifler tasarlanırken genellikle iki katlı olarak ve lif modelleri arasında daha çok fıstık modeli ya da tunus işi tercih edilir bu modeller diğerlerine göre daha yumuşak olmakta ve daha güzel görünmektedir.

Lif örerken nelere dikkat etmek gerekir?

Liflerin yumuşak bir iple örülmesi gerekir. Yumuşak iple örülen lifler sabunun daha fazla köpürterek daha temiz bir şekilde yıkanmanızı sağlar. İki kat ve sabun koymak için küçük bir kısım açık bırakılarak yapılır. Bazıları da sırt için uzun iki ucunda tutacak yeri olan ve kendi sırtımızı kimseye gerek duymadan kolayca sürtmemizi sağlayacak şekilde örülür. Bence bu iki şekildeki liflerden her evde bulunması gerekir. Yumuşacık lifler bebekler ve çocukların narin vücutlarına zarar vermeden banyo yapmalarını sağlayacaktır. Onlara banyoyu sevdirmenin güzel bir yoludur. Çizgi film kahramanları ya da ilgi duyduğu bir figürle yapılmış olan lifler onlara banyoyu sevdirmenin güzel bir yolu olabilir. Özellikle bebekler ve çocuklar için Organik iple örülenleri tercih edilmelidir. Kese yapmak için olanları ise biraz daha sert olabilir.

Lif modelleri nasıl yapılır?

Çift mille örülenleri, tığla örülenleri, tunus işiyle örülenleri birçok modeli vardır. Yuvarlak, kare, altıgen, üçgen gibi geometrik şekillerde olabileceği gibi çiçek seklinde ya da motifli olarak ta yapılabilir. Genellikle lif modelleri kare bir örgünün içine değişik figürler kullanarak yapılmaktadır: gelin damat figürü, seni seviyorum gibi güzel sözler, çocuklar için ördek civciv kuş figürleri, özel bir günün tarihi, kişinin tuttuğu takım, çizgi film kahramanları gibi birçok şekilde süslenmektedir. Lif örme işini birçok hanım farklı güzel lif modelleri kullanarak, lifleri daha dikkat çekici hale getirerek bir Pazar oluşturmaktadır ve bu sayede aile bütçesine katkıda bulunmaktadır. Bu hanımlar yaptıkları lifleri pazarlarda ya da evlerinden eş dostlarına ya da sosyal ağlarda pazarlayarak hem aile bütçesine katkıda bulunmakta hem de boş zamanlarını eğlenceli bir uğraşla değerlendirmektedir. Bizlerde hem bu hanımlara destek olmak onları teşvik etmek hem de uygun fiyatlarda yumuş yumuş, köpük köpük, organik liflere sahip olmak için yapılan bu liflerden satın almalıyız. Lifleri kendi ihtiyacımız için alabileceğimiz gibi çeyiz için ya da bir yakınımıza hediye etmek içinde alabiliriz. Hem bu işi yapan bayanlara destek olalım hem de hediyeleşmeyi yaygınlaştıralım, çünkü hediyeleşmek insanlar arasındaki bağları güçlendirir. Maddi boyutunun hiç önemi yoktur.