İğne Oyalı Takı ve Aksesuar

İğne Oyası Bileklik

..

25,00TL

İğne Oyası Bileklik

..

20,00TL

İğne Oyası Bileklik

..

20,00TL

İğne Oyası Broş

..

20,00TL

İğne Oyası Dolama

Bordo Beyaz..

45,00TL

İğne Oyası Dolama Oyalar

40 Adet Dolama Oyalar ..

50,00TL

İğne Oyası Dolama Oyalar

40 adet İğne oyası dolama oyalar..

45,00TL

İğne Oyası Dolama Oyalar

40 Adet Dolama Oyalar iğne oyası ..

45,00TL

İğne Oyası Dolama Oyalar

40 Adet iğne oyası Oyalar ..

50,00TL

İğne Oyası Dolama Oyalar

40 adet Oya ..

50,00TL

İğne Oyası Dolama Oyalar

40 adet iğne oyası oyalar..

45,00TL

İğne Oyası Fular

Şifon kumaş üzerine iğne oyası ile işlenmiş fular. Özel günlerinizde tarzınıza tarz katacak bir ürün...

50,00TL

İğne Oyası Gözlük İpi

..

30,00TL

İğne Oyası Kolye

Tamamen iğne oyasıdır- inci detaylı -el emeği..

35,00TL

İğne Oyası Kolye

Tamamen iğne oyası kolye - el emeği ..

35,00TL

İğne Oyası Kolye

..

30,00TL

Gösterilen: 1 ile 16 arası, toplam: 41 (3 Sayfa)

İğne oyası ile yapılan takılar hem şık hem de zarif görünüme sahiptir. Bu tür takılar, çok emek ve zaman unsurunu içeren bir bütün sonucunda ortaya çıkmaktadır. Yaşamın her anında farklı özellikler ile şekillenerek aktarılan unsurlar içerisinde el sanatlarında öne çıkan ürünlerin yapımı son derece önemli bir kısmı teşkil etmektedir. İğne oyalı takı ve aksesuar, üretimi açısından diğer ürünlere oranla daha fazla emek harcandığı ve uzun bir zaman sonucu ortaya çıktığı için diğer ürünlere oranla fiyatları açısından pahalılık göstermektedir. Estetik unsurun ön planda sergilenmesinde bu ürünlerin kullanımı büyük bir öneme sahiptir. Takılar ve aksesuarlar kadınlar vazgeçilmez ve tamamlayıcı unsurlarının başında yer almaktadır. Her çeşit takı kullanımı ve üretimi yaygınlık göstermektedir. El işçilik ürünlerindeki artışa paralel olarak bir doğrultu izleyen ürünlerin kullanımı ve yapımı belirli aşamalardan geçmektedir. Bu aşamalar sonucunda üretim ile tüketim arasında denge sağlanmaktadır.

İğne Oyalı Takı Ve Aksesuar Modelleri

Son yıllarda artış yaşayan dünya genelinde, iğne oyası ile yapılan ürünlerde de belirli bir artış görülmeye başlanmıştır. Günlük hayatı şekillendiren ve süsleyen iğne oyalı takı ve aksesuar, modelleri açısından da çeşitliliği ön plandadır. El sanatı ürünleri, gündelik yaşamı süsleyen en önemli araçlar ve ögeleri içerisinde barındırmaktadır. Değişik ve birbirinden farklı materyallerle zenginleştirilerek ortaya çıkan iğne oyalı takı ve aksesuar ürünleri, kıyafetlerin tamamlayıcı unsurlarıdır. El emeği ile birleşen bu ürünlerin çeşitli renklerde ve desenlerde yapılması her yaş grubundan kadınlara, genç kızlara hitap etmektedir.

Kadınların Vazgeçilmez Yardımcı Unsurları

İğne oyası tek tek ilmeklerin atılması, belirli bir şekil etrafında birleştirilen desenlerin ortaya çıkması ile oluşturulan kapsamlı ve detaylı bir ürünü ortaya çıkarma çabasından doğmuştur. Bu çaba sonucunda kadınların maddi imkanlar doğrultusunda hareket etmesi de başka bir nedeni yaratmıştır. Ev ortamında kadınların el emeği ile yaptıkları iğne oyalı takı ve aksesuar, oyalar, iğne oyalı yazmalar vs.. gibi bir çok ince işçilik gerektiren ürünlere olan ilginin artması sonucu bu ürünlerin fiyat dengesi diğer ürünlere kıyasla biraz daha fazla bir değişkenlik göstermektedir. Yaşamın içinde yer alan belirli birçok yardımcı unsurların yanı sıra, bu tür işçilik eserleri ile yaratılan ürünlerin kalıcılığı daha kısıtlı imkanlar doğrultusunda gerçekleşmektedir.

Yaşamın En Güzel Örnekleri Süs Eşyaları

Kadınların uzun yıllardan itibaren tamamlayıcı ögeleri olan takı ve aksesuar kullanımı, nesilden nesile aktarılarak süre gelen el işçilik eserlerine olan yönelimi her geçen gün biraz daha artırmaktadır. Yeni bir uğraş olarak da görülen dantel, oya, iğne oyalı takı ve aksesuar, mutfak takımı vs… gibi ürünler maddi yetersizlikler ile eş değer bir yönde kadınların yaşamında yer etmiştir. Uzun zaman dilimi içerisinde yapılan, kısa süreli kar getiren bu el işçilik ürünleri, zamanla geniş kitleler tarafından da benimsenmeye başlayarak geleceğe aktarılan bir miras olarak görülmeye başlanacaktır….