İğne Oyası Takı ve Aksesuar

İğne Oyası Bileklik

..

20,00TL

İğne Oyası Bileklik

..

25,00TL

İğne Oyası Bileklik

..

20,00TL

İğne Oyası Broş

..

20,00TL

İğne Oyası Dolama Oyalar

40 adet iğne oyası Oyalar ..

45,00TL

İğne Oyası Fular

Şifon kumaş üzerine iğne oyası ile işlenmiş fular. Özel günlerinizde tarzınıza tarz katacak bir ürün...

50,00TL

İğne Oyası Gözlük İpi

..

30,00TL

İğne Oyası Kolye

..

32,00TL

İğne Oyası Kolye

..

30,00TL

İğne Oyası Kolye

Tamamen iğne oyasıdır- inci detaylı -el emeği..

35,00TL

İğne Oyası Kolye

..

30,00TL

İğne Oyası Kolye

..

35,00TL

İğne Oyası Kolye

Tamamen iğne oyası kolye - el emeği ..

35,00TL

İğne Oyası Kolye

..

22,00TL

İğne Oyası Kolye

..

30,00TL

İğne Oyası Kolye

Tamamen el emeği iğne oyasıdır - inci detaylı..

35,00TL

Gösterilen: 1 ile 16 arası, toplam: 36 (3 Sayfa)

İğne oyası takı, tek tek atılan ilmeklerin birleştirilerek göze güzel olanın yansıtılmasına olanak sağlayan, el işçiliğinde gelinen son noktayı gösteren süs eşyalarıdır. Süs eşyaları olarak kadınların yaşamının süslemeye yarayan küçük ve zarif eşyaların başında yer alır. Yaşamın karmaşıklığında , bu tür uğraşlara ,insan aklını dinlendirmeyi sağlayan bir unsur olarak da bakabiliriz.Her insan stresten uzak durmak için bir çok yol ve yöntem denerken aslında var olanı kullanma konusunda biraz daha bilgi edinmesi gerekmektedir. Etrafımızı saran güzel olguları görebilmek ve onları besleyebilmek için bu tür uğraşlar ,yaratılan dünyaya gidilmeyi sağlayan bir araç olarak görülmelidir.Yenilikleri eski ile buluşturarak güzel olanı yansıtmayı sağlamak ancak bu tür özenle yapılan ürünlerin tekrarı ile sağlanabilmekte.

İğne Oyası Takı Yapım Aşamaları

İğne oyası takı yapımı ve aşamaları ile ortaya çıkan sonuç şaşırtıcı derece de güzel. Öncelikle atılan bir düğüm ve ardından tek tek atılan ilmekler ile verilmek istenilen şekil etrafında kaba bir görünüm elde edilir.Bir sürü geçiş yapılarak şekil elde edilmeye başlandıkça ortaya çıkacak olan resim görünmeye başlanır. Zahmet ve el emeğinin birlikte yoğrulduğu bu ürünlerin yapım aşaması saatlerce sürebilmektedir. Yapılan en ufak bir hata ile tekrar başlangıç noktasına da dönülebilinir.Ancak saatler süren çabanın ardından ortaya çıkan iğne oyası takı ürünleri görüntüsü ile işçiliğin önemini bu aşamada ortaya koyar.

El Sanatları İle Yapılan Ürünlerin Fiyatlandırılması

İğne oyası takı ürünleri olsun diğer el emeği ile üretilen ürünler olsun aldığı ücret emeğin önemini karşılamamakta. Zaman teknolojinin önemini gösterse de bu tür ürünler yaşamın küçük , güzel ve sevimli süsleridir.Bu ürünlerin yapımı ve maliyeti fazla bir miktarı yok etmemekte. Ancak elde edilen sonuçlar verilen değerin kazancı değildir. Günümüz yaşamında el emeğinin ön planda olduğu ürünlere atılım artmakta.Ve bu atılım neticesinde de fiyatlar üzerinde bir miktar artış sağlanmaktadır. Fabrika ürünü olmayan bu tür ince işçilikle kazandırılmış olan süs eşyaları fiyatlarının artması buna yönelimi artırmaya başlamıştır. Fiyatlandırılma konusunda ki yetersizlikler zamanla azalma gösterdikçe gelinecek son noktada önemini karşılamayı başaracaktır. Ancak ülkemizde el sanatlarına yönelik artan kurs sayısı ile değerinin katlancağı günler yaklaşmaya başlamıştır.

Ülkemizde El İşçiliğinin Önemi

Ülkemiz diğer Avrupa ülkelerine oranla çeşitli kültürlere ev sahipliği yaptığı için geçmişin geleceğe bıraktığı miras daha fazladır.Bu tür mirasların korunmasını sağlamak ise ülkelerin harcadığı çabalarda gizlidir. El sanatlarının önem kazanması ve bu sanatlarla ilgili kurs sayısının artırılma çalışmaları güzel bir başlangıca adım atıldığını göstermektedir. Bu tür uğraş alanları ile geçmişten günümüze, günümüzden ise bir sonraki gelecek nesile aktarılabilecek ,gerçek kimliğimizi gösterebilecek ve anlatabilecek değerli uğraşların varlığını kalıcı hale getirmeye çalışılması sadece güzel olana yönelmeyi başarmaktan ibaret.