İğne Oyası Seccade Takımı

İğne Oyası Seccade Takımı

Hazır İğne Oyası Krem Seccade TakımıSeccade:1 AdetHavlu:1 AdetKuran Kabı:1 AdetBohça:1 Adet..

90,00TL

İğne Oyası Seccade Takımı

Hazır iğne oyası seccade takımı pudra pembeSeccade:1 AdetHavlu:1 AdetKuran Kabı:1 AdetBohça:1 Adet..

90,00TL

Gösterilen: 1 ile 2 arası, toplam: 2 (1 Sayfa)

Türkiye, içinde yaşadığı dünyaya ayak uydurmaya çalışan 600 yıllık geçmişe sahip,geleneklerine bağlı bir devlettir.Osmanlı Deveti gelenek mirasını korumaya çalışmaktadır. Türkiye sadece müslüman kesimin içinde yaşadığı toprak parçası değil,daha fazlası olma özelliğini kazanmıştır.Yıllar içinde kazandığı bu çeşitli miraslar sayesinde birçok kesimin özgürce yaşadığı bir vatan haline gelmiştir. Bir vatanın en büyük mirası dini ve yaşanılan olayların kalıcılığıdır.Türkiye bu yönden mirasını geliştirerek zamanın ilerisine taşımaya başlamıştır. Bunun en güzel örneği aslında hepimiz de bildiği gibi dinin sembol ürünleridir.Günümüzde bu sembol ürünlerine birçok nesneyi ekleyebilmemiz mümkündür.

İğne Oyası Seccade Takımı ve Gelişim Aşamaları

İğne oyası seccade takımı dinimizin sembol ürünlerinden sadece bir tanesidir.Bu ürünlerin kalıcılığı yakalaması açısından yarattığı etkiyi görebilmek son derece önemlidir. İğne oyası seccade takımı, geleneklerimizin dışarı yansımasından ibaret bir oluşumu sergilemektedir.Bir çok evde kullanılan seccadelerin elle yapılarak daha kıymetli bir hale getirilmesi çalışmaları neticesinde bugün yaşamımızı süsleyen araçlardan biri olarak gelişim göstermektedir. İğne oyası seccade takımı, el emeği ile doğarak genç kızların çeyizlerini de süslemeye başlamıştır.Yapımı aşaması diğer el işçiliği gerektiren ürünlere nazaran daha yorucu bir tarafı izlemektedir.

Çeyiz Geleneğine Büyük Katkı Yapan Ürünler

Çeyiz kavramı ülkemizin sınırlarına dahil bir kavramdır.Ve neredeyse tamamen Türkiye ile özdeşleşmeyi başarmıştır.Çeyiz sandığı adı altında genç kızların gelecekte kendi çocuklarına bırakacağı bir mirasın kapısını aralamıştır.Geleneklerimizin bir çok sembol ürününü burada görebiliriz. İğne oyası seccade takımı örnekleri tıpkı diğer işçilik ürünlerinde olduğu gibi çeşitli adlarla anılmaktadır.Kendine özgü izlediği desen etrafında birbirinden farklı yapım aşamalarına ev sahipliği yapmaktadır. Üzerine iğne oyası ile işlenen desenler,büyük bir emeğin ürünüdür.Farklı desenlerde ve boyutlarda tek tek saatlerce hatta çoğu zaman günlerce süren bu emeğin kullanımı,yapımı,kazandırdıkları aldığı ücretle ilişkilendirildiğinde sadece bir kısmını karşılayabilmektedir. Günümüz Türkiyesi'nde ise daha çok çeyiz adı altında genç kızların, kadınların yaptığı evlerin dini sembol ürünü olarak anılmaya başlanmıştır.

Geleneklerin Yaşamasına Büyük Katkı El Sanatları

El sanatları ve işçiliği kazançlı bir maliyeti kadınların yaşamına sokmuştur.Var olan yaratma becerisini kullanma aşamasında,yeniliklere imza atmak adına, çeşitli iş olanakları kapısını aralayan bu tür geleneğimizin ürünleri olan değerli işçilikler sayesinde Türkiye'nin kazandığı kimlik farklı bir boyuta girebilmiştir. Bu tür ürünlerin satışının artması için ülkemiz daha fazla teşvik edici iş olanaklarını kadınların hayatına göre düzenleyebilmeyi başarmalıdır.Bunu başardığı an geleneklerin sembolü,dinin sembolü güzel ürünlerin satışı ve yapımı artmaya başlayacak ve gereken önemine kavuşabilecektir. Daha fazla kurs ve iş imkanının yaratılması,bu tür ince işçilik örneklerinin unutulmamasını sağlayabilecek olan yola ulaşmayı sağlayacaktır..