İğne Oyası Mevlüt Örtüsü

İğne Oyalı Mevlüt Örtüsü

İğne Oyalı Mevlüt Örtüsü 145x70..

130,00TL

İğne Oyası Mevlüt Örtüsü

İğne Oyası Mevlüt Örtüsü145x70..

130,00TL

İğne Oyası Mevlüt Örtüsü

Krem İğne Oyası Mevlüt Örtüsü ..

55,00TL

İğne Oyası Mevlüt Örtüsü

Tek Taraflı Ağır İğne Oyası Mevlüt Örtüsü Eşarbı Kaliteli ve son derece düzgündür. ..

140,00TL

İğne Oyası Mevlüt Örtüsü

İğne Oyası mevlüt örtüsü koyu pembe - El emeği ..

55,00TL

İğne Oyası Mevlüt Örtüsü

..

60,00TL

İğne Oyası Mevlüt Örtüsü

Beige mevlüt örtüsü tek taraflı ..

60,00TL

İğne Oyası Mevlüt Örtüsü

..

60,00TL

İğne Oyası Mevlüt Örtüsü

Tek Tarafı İğne Oyası Mevlüt örtüsü - Kobalt Mavisi ..

55,00TL

İğne Oyası Mevlüt Örtüsü

İğne Oyası Mevlüt Örtüsü Dikdörtgen Üç Kenarı İğne Oyalı145x70..

150,00TL

İğne Oyası Mevlüt Örtüsü

3 Tarafı İğne Oyası Mevlüt Örtüsü Eşarbı Kalitelidir. Narin işlenmişdir..

150,00TL

İğne Oyası Mevlüt Örtüsü

..

50,00TL

İğne Oyası Mevlüt Örtüsü

Ön Tarafı ağır kenarları ayrı motifle narin bir şekilde işlenmiş ağir iğne oyalı Mevlüt ÖrtüsüTatlı pudra pembe renginde, kalitelidir. ..

160,00TL

İğne Oyası Mevlüt Örtüsü

3 tarafı tamamen iğne oyası mevlüt örtüsüKalitelidir, işlenmiş kumaş üzerine. ..

150,00TL

Gösterilen: 1 ile 14 arası, toplam: 14 (1 Sayfa)

Geçmişten günümüze süre gelen iğne oyası ile yapılan ürünlere son dönemlerde ilginin artması neticesinde üretim konusunda yeni bir dönem başlamıştır. El işçiliğinin öneminde belirli bir artış görülmektedir. İğne oyası ve dantel ürünleri her kesimden kadının yaşamının belirli bir döneminde yer edinmiş bir özelliğe sahiptir. Örgü işlerinde işlerliğini korumaya devam eden iğne oyası mevlüt örtüsü, son birkaç yılda giderek kullanım oranında gözle görülür bir artışı takip etmektedir. Çeşitli modellere sahip bu ürünler her yörede kullanılmaktadır. Kadınların sosyal yaşamında belirli bir yer edinen el sanatları ürünleri, toplumsal yapı ile değerlendirilerek çeşitlilik adı altında farklı ürünler ortaya çıkmaya başlamaktadır. Her insanın yaşamının bir evresinde sahip olduğu tutumlar, yaşam biçimi ve toplumsal özellikler ile de şekillenen unsurların niteliği açısından farklılıklar dikkat çekmektedir.

İğne Oyası Mevlüt Örtüsü Kullanım Alanları

Mevlütlerin vazgeçilmez ve ayrılmaz ögelerinden olan iğne oyası ile farklı bir görünüm kazandırılan iğne oyası mevlüt örtüsü kişinin isteğine uygun renk ve motiflerle de yapılmaktadır. Bu ince işçilik ve zahmetli uğraşın adı olan bu ürünler sevilerek kullanılmaya devam etmektedir. Fiyat açısından bakıldığında iğne oyası ile yapılan ürünler, diğer işçilik ürünlerine nazaran biraz daha fazla bir miktara karşılık gelmektedir. İğne oyası temelde yazma ve tülbent kenarlarına üzerine iğne ile düğüm atılarak belirli bir şekil etrafında birleştirilmesi ile elde edilmektedir. Bu açıdan ince ve titiz bir el işçiliği gerektirmektedir. Mevlütlerde kullanılan bu ürünlerin çeşit çeşit ve renk renk kullanım alanlarının yaratılması kıyafetlerle uygunluğu da beraberinde getirmektedir. Her yörenin kendine özgü nitelikleri ile donatılan bu ürünlerin yapımı, kullanımı ve maliyeti emek ve iş gücünün en büyük göstergesidir.

El Emeği Ürünlerine Yeni Bir Bakış

Kadınların ev ortamında yaptıkları el işçilik ürünlerini piyasaya sürmeleri ile bu ürünlere yönelik talepler karşılanmakta zorluk yaşamaya başlamıştır. Makine üretimi ile üretilen birçok ürün, el emeği sonucu ortaya çıkan bir görünüm kazandırılarak yaşama sunulmaktadır. İğne oyası mevlüt örtüsü ile farklı özelliklerin ve motiflerin birleştirilmesi amaçlanarak yeni bir ürün yaratılmıştır. Kadınların sosyal ve gündelik yaşamlarında önemli bir yere sahip olan bu ürünlerin üretimi el sanatlarının değerlendirilmesi açısından farklı bir yere sahip olmaktadır.

Yeni Bir Simgesel Motif

El emeği sonucu ortaya çıkan ve yaşamın her alanında kullanım imkanını barındıran bu ince ustalık eserleri adı altında değerlendirilen ürünlerin gelecek nesiller tarafından da aktarılarak yaşamlarına önemli bir parçayı oluşturulması amaçlanmaktadır. Değişen ve gelişmeye devam eden bu düzen etrafında var olan sistemin içerisinde yeni bir ürüne olan ihtiyaç her geçen saniye artmaktadır. El işçilik eserleri sonucu ortaya çıkan titiz çalışmaların neticesinde oluşan ürünlerin yaygınlık kazanması açısından atılan adımlar, her zaman geleceğe yönelik verilecek şeklin en belirgin özelliği olacaktır