İğne Oyası Bebek Örtüsü

İğne Oyası Bebek Örtüsü

..

55,00TL

Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)

Bebek örtüleri : bebekleri ışıktan, sinek gibi haşerelerden korumak amacıyla bebeğin yüzünü örtmek için kullanılan tülbentten yapılan beyaz örtülerdir. Bebeklerin yüzü bu örtülerle örtülence uykuları daha uzun süreli olacaktır. Çünkü ışık ve haşereler rahatsız ederek bebeğinizin sağlıklı bir uyku uyumasına engel olacak, dolayısıyla uykusu da kısa süreli olacaktır. Bu örtülerin kenarları kıvrılarak, iğne oyası ya da tığ işi yapılır. Bu örtüler arasında yaygın olarak iğne oyası bebek örtüsü kullanılmaktadır. Bebeklerin yüzleri için yapılan bu örtülerin titizlikle yapılması gerekir.

Bebek Örtüsü Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bebek örtüleri, bebeklerin yüzünü örtmek için kullanılacağından kalın bir kumaş olmamalıdır. Kalın kumaşlar rahat nefes almasını engelleyecektir. İnce ve seyrek dokulu bir kumaş tercih edilmelidir. Ağzına alabilecekleri için kullanılan kumaşın renk vermeyen bir kumaş olması gerekir. Beyaz renk tercih edilmelidir. Organik kumaşlar kullanılmalıdır. Bu yüzden en uygun kumaşlar tülbent kumaşlardır. Kenarlarında ve üzerinde boncuk kullanılmamalıdır, ağzına alıp yutabilme ihtimallerini unutmamak gerekir. Kenarlarında kullanılan iplerde aynı şekilde renk vermeyen iplerden tercih edilmelidir tercih edilen renklerde çok koyu renklerde de yapılmaktadır. İğne oyası bebek örtüsü modelleri yapılacaksa daha küçük desenler tercih edilmelidir. Desenler kopabilecek şekilde yapılmamalıdır. Yapılan çiçekler sıkı bir şekilde bebek örtülerine tutturulmalıdır. Bu yüzden bebek örtülerini iğne oyasını iyi bilen ve itina ile yapabilecek kişilere yaptırmak çok daha akıllıca bir davranıştır.

Bebek Örtüleri Nasıl Yapılır

Bebek örtüleri tülbent kumaş iki kat yapılarak kenarları kıvrılır. Üzerine iğne oyası ya da mil oyası bir model yapılarak kenarları tamamlanır. Bebeğin cinsiyetine göre renk tercih edilebilir. Erkekse mavi, kırmızı; kızsa pembe, mor ya da farklı bir renk yeşil sarı, beyaz gibi bebeklere uygun açık renk bir iple kenarları yapılan tülbent üzeri şeritlerle, gipürlerle süslenerek daha güzel bir bebek örtüsü tasarlanabilir. Anne adayları bebeklerinin olacağını öğrenince ilk hazırlıkları arasında bebek örtüleri de vardır. İğne oyası bebek örtüsü çok daha gösterişli zarif ve şık oldukları için güzel bir tercihtir. Bebekleri olacak hanımlar, mutlaka bir bebek örtüsü hazırlayın ki bebeğiniz her zaman sağlıklı bir uyku uyusun. Bebeğiniz için ilk yüz örtüsü olarak kullanılan örtülerin iğne oyası bebek örtüsü güzel bir seçimdir. İğne oyası yapmayı bilmiyorsanız bu işi ustalıkla yapan maharetli ellerden satın alarak, bu kültürün unutulmaması için sizde bir adım atmış olursunuz.