Hazır Havlu Kenarları

Hazır Havlu Kenarı

..

15,00TL

Hazır Havlu Kenarı

..

13,00TL

Hazır Havlu Kenarları

..

15,00TL

Gösterilen: 1 ile 3 arası, toplam: 3 (1 Sayfa)

Havlular Türk kültüründe önemli bir yere sahiptir. Yüzyıllardır havlular gelişen kültür ve teknolojik şartlarla paralel olarak değişime uğrayarak hala kullanılmaktadır. Önce dokuma kumaşlar, sonra pamuklu kumaşlar son yıllarda da bambu kumaşlar kullanılmaktadır. Emiş gücü daha fazla olan kumaşlar tercih edilir. Hanımların okul, iş, eğitim gibi faaliyetlere katılımlarının artması ile artık hanımların çeyiz yapmaya vakitleri olmadığı için hazır havlu kenarları çeşitlerine olan ilgi artmış bu sektörde talebin fazla olması sebebiyle gelişme göstermiştir.

Hazır Havlu Kenarları Arasında En Çok Tercih Edilen Modeller

Havluların üzerleri nakışlı, boncuklu, gipürlü, aplike gibi birçok şekilde süslemeleri yapılmaktadır. Önce ki yıllarda sadece işlemesiz havlular imal edilirken daha sonra nakışlı havlular daha sonra kenarları gipürlü havlular şimdi ise kenarları, ortaları işli üzerleri inci taş boncuk işlemeleri ile göz kamaştıran güzellikte havlular yapılmaktadır. El işi ile uğraşmak istemeyen vakitleri kısıtlı olan hanımlar için bu havlular çok iyi bir kurtarıcı olmuştur. Fiyatları da oldukça uygun olan bu havlular bu sektörde el işi havluların önüne geçmiştir. Gençlerin biraz daha kullanımı kolay olan havlular tercih etmesi sebebiyle basit fakat şık görünümlü hazır havlu kenarları modelleri üretimi fazlasıyla yapılmaktadır. Havluların kenar kısımlarına minik çiçekli kumaşlar ve piti kareli kumaşlarla ablike edilen desenler banyoların retro bir görüntü sergilemesini sağlamaktadır Hediyelik için olanlarda şehrin tanıtımını yapan bir yazı ya da resim kız kulesi Mevlana gibi ya da bir sevgi sözcüğü düğünler için de düğünümüze hoş geldin gibi bir yazı işlenerek yapılmaktadır.

Hazır Havlu Kenarları Fiyatları

Havlular mutfak için ve el havlusu şeklinde yapılmaktadır. Mutfak havluları daha küçük boyutlarda olur. Havluların büyüklüğü havluların kalitesi üzerine yapılan iş kenarına yapılan iş üzerindeki taşlar boncuklar havluların fiyatlarını etkiler. Hazır havlu kenarları üzerine yapılan bütün bu işler malzemeler havlunun fiyatlarını etkilemektedir. Örneğin bambu havluların fiyatları pamuk dokuma havlulara göre daha fazladır. Gipürlü olanlar işlemeli olanlara, üzeri boncuk işlemeli olanlar gipürlü havlulara göre sadece gipürlü havlular, gipürlerinin kaliteli olanları diğer gipürlere göre daha yüksek fiyatlıdır. Kenarları süslü havlular düz havlulara göre çok daha şık olur banyo dekorasyonunuzda tamamlayıcı aksesuar olarak yer alırlar. Özellikle misafir havluları olarak alınan havluları mutlaka kenarları süslü havlularınızdan tercih edin. Bu şık havlularla banyolarınızı süslerken sizinde zevkli bir hanım olduğunuzu ve misafirlerinize verdiğiniz değeri göstermiş oluruz.