El İşi Dantel Oda ve Salon Takımları

El İşi Dantel Oda Takımı

..

59,00TL

El İşi Dantel Salon Takımı

El İşi Dantel Krem Salon TakımıMasa: 1 AdetPeçete: 18 AdetŞemön Tablo:1 Adet..

550,00TL

El İşi Dantel Salon Takımı

El İşi Dantel Salon Takımı BeyazMasa Örtüsü: 1 AdetPeçete: 24 AdetSehpa Örtüsü: 1 AdetŞömen Tablosu: 1 adet..

600,00TL

Gösterilen: 1 ile 3 arası, toplam: 3 (1 Sayfa)

Dantelin tarihi çok eski zaman dilimini kapsamaktadır. İlk çağlarda kadınların elbiselerinde görülen küçük çaplı süs eşyaları içerisinde danteller de zaman içerisinde yer almaya başlamıştır. Dünyanın hemen hemen her yerinde kadınlar tarafından üretilen ve sıklıkla tercih edilen danteller, giyim kuşamın yanı sıra ev eşyalarında, aksesuarlarda da kullanılmaya başlanmıştır. İlk çağlardan günümüze kadar değişerek gelişen ve kadınlar tarafından geçmiş zaman diliminden getirilen dantellerin önemi artarak belirli bir yol izlemeye başlamıştır. Dantel ilk olarak Venedik tarafından kullanılmaya başlansa da kısa zaman içerisinde dünyanın her yerinde kullanım oranını artırmıştır. Her türlü desenlerle birleştirilen danteller üzerinde ülkelerin mahalli özelliklerini de görmek mümkündür. Dikkatle kullanılması gereken bu ürünler son 50 yıl içerisinde büyük çapta kullanım alanı yaratarak her alanda insanlara hitap etmeye başlamıştır. Örneğin: gelinliklerde, ev ve süs eşyalarında, dantel oda takımları, vitrin, mutfak takımlarında da kullanılmaya başlamış olması ile farklılık gösterebilecek alanları yaratmıştır.

Dantel Oda Takımları Ve Çeşitleri

Evlerin en değerli işleri olan dantelleri kadınların el emeği sonucu üretilerek her genç kızın çeyizini süslemektedir. Çeyizlerde yer alan ürünlerden başlıcaları arasında yer alan dantel oda takımları, seccade, vitrin takımı ürünleri üzerinde yer alan desenlerin işlemesi açısından, son derece önemli bir kesime hitap etmektedir. Bu el emeği ürünlerinden ön planda bir görünüm kazanan danteller birkaç farklı alanlara da ayrılarak değişimi yansıtmaktadır. 19. yüzyılda yaşanan Sanayi Devrimi, dantel üretiminde değişikliklere yol açmıştır. Dantel üretiminde kullanılan ilk makineler örgü temeli üzerine kurulmuştur. Bu büyük değişim beraberinde seri üretimi de getirmiştir. Dünyanın her yerinde farklı özellikler ve desenlerde üretilen danteller son yılların moda alanında da öne çıkmaya başlamıştır. Modanın şekillenmesinde ve yaşama aktarılmasında ayrı bir yere sahip olan el emeği ürünleri, birçok alana hizmet etmektedir.

Simgesel Motifler Ve Yaratıcılık

Dantel oda takımları, el işçiliğinin yanı sıra makinelerle de üretilerek daha hızlı bir üretim kapasitesi yakalamaya çalışmıştır. Sanayi Devrimi ile hızlı bir çıkış yakalayan üretim kapsamında dantel üretiminin de izlediği yöntem belirlenmiştir. El işçiliğinde ustalık eseri olarak adlandırabileceğimiz ürünler her geçen saniye içerisinde daha fazla istek ve taleplerle karşılanmaktadır. Geçmiş zaman diliminde el dantelleri çok amaçlı kullanılmaktaydı. Örneğin: kilise törenlerinde, düğün ve saray giysilerinde kullanım göstermesi dantelin geçmişi hakkında bilgi sahibi olmamızı sağlamaktadır. El işçilik ürünlerinin en zarif görünümlü desenlerine sahip olan bu ürünler, bir alanda kullanılmaya başlandığında zamanın değişimine uygun olarak alanını genişletmiştir.

Geleceğin Yeniliklerine Atılan Adımlar

Gelecek bu üretim aşamasında sağladığı teknoloji ile farklı alanlarda hizmet sağlamaktadır. El sanatları üzerinde yoğun emek harcayan kadınların simgesel motifleri olarak adlandırılan iğne oyası, yazmalar, dantel oda takımları, mutfak takımları, yastık takımları vs… gibi ürünlerin yaygınlık kazanması açısından kapasitelerinde artış son zamanlarda dikkat çekmeye başlamıştır. Üretimin geldiği son noktada makinelerle seri üretimin başlaması ve büyüyerek devam etmesi el işçiliğinde büyük oranda kayıp yaratmaya başlamaktadır. Ancak yine de artan talepler doğrultusunda üretilen danteller günümüz dünyasının vazgeçilmez bir unsuru olarak yer almaya başlamıştır…

Kadınlar, evlerinin daha şık gösterişli olmaları için birçok aksesuar kullanmaktadır. Geçmişten günümüze gelen en büyük gelenek ise dantel salon takımları üretmektir. Eskiden annelerimiz evimizde kullanabilmemiz için bu ürünleri kendi elleriyle yapmaktaydı. Günün yoğunluğu ve stresinden dolayı bu gibi işlere artık kadınlar yetişememektedir. Evlerinde misafir ağırlarken bu şık ve gösterişli dantel salon takımları almak isteyen bayanlar için en doğru adres internet sitemizdir. Evlerimizde ağırladığımız misafirler genellikle salonda oturduklarında dolayı kadınlar, salonlarını harika bir şekilde olmasını isterler. Salonlarının harika bir hal almasını sağlamak için dantel salon takımları satın alarak istedikleri şık ve gösterişli hale getirebilirler. Yeni evlenecek olan kızlar internet sitemizden modeller beğenip satın alarak çeyizlerini daha şık hale getirebilirler. Kadınlarımız için kurulan internet sitemiz birçok model ve desen içermektedir. Dantel salon takımları ile alakalı internet sitemizde birçok bilgi mevcuttur. Dilediğiniz bilgiyi kolayca alabileceksiniz. Ayrıca çağrı merkezi numaramızdan her türlü bilgiye de telefon aracılığıyla ulaşabileceksiniz. Bilgi aldığınız ürünleri internet sitemizden kolaylıkla satın alabilme şansına da sahipsiniz. Aradığınız dantel salon takımları hakkında bilgi alabilir ve kolaylıkla istediğiniz ürünü satın alabilirsiniz. Dantel salon takımları, her evin görsellik olarak ihtiyacı olan bir üründür. Evinizin şık bir hal almasını istiyorsanız, dantel salon takımları arasından en beğendiğinizi seçebilir ve satın alabilirsiniz.

Dantel Salon Takımları Fiyatları

İnternet üzerinde bulmuş olduğunuz birçok ürünün fiyatları internet sitemizde gayet uygundur. Dantel salon takımları almak isteyen kadınlar, internet sitemizi tercih ederek bu işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirler. Birçok renk ve desen çeşitliliği sayesinde dilediğiniz modeli ve rengi kolaylıkla satın alabileceksiniz. İnternet sitemizde bulunan online satın alma sistemi sayesinde çok kısa bir süre içerisinde satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Online ödeme sistemi sayesinde dilediğiniz ürünü anında satın alabilirsiniz. Ayrıca kapıda ödeme seçeneğimiz sayesinde online ödeme sistemini kullanmak istemeyen kişiler bu şekilde ödemelerini yapabilmektedirler. Ürün satın alırken gireceğiniz bilgiler ile ürününüz kapınıza kadar teslim işlemi gerçekleştirilecektir. Olası bir aksi durumda ürünlü alakalı durumlarda iade garantisi de vermekteyiz. Bu durumlar oluştuğu zaman değiştirme veya iade imkanınız mevcuttur. Birçok şans ve seçenek sunan internet sitemizden, dantel salon takımları satın alabilir ve evlerinizin salonlarını daha şık bir hale getirebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey beğendiğiniz ürünü satın alma işlemini gerçekleştirmek ve evinize en uygun şekilde yerleştirmek olacaktır.