El İşi Dantel Masa Örtüleri

El Işi Dantel Kare Masa

..

89,00TL

El İşi Dantel Masa Örtüleri

El İşi Dantel Krem Masa Örtüsü..

200,00TL

El İşi Dantel Masa Örtüsü

Krem El işi Dantel Masa Örtüsü ..

200,00TL

El İşi Dantel Salon Takımı

El İşi Dantel Krem Salon TakımıMasa: 1 AdetPeçete: 18 AdetŞemön Tablo:1 Adet..

550,00TL

El İşi Dantel Salon Takımı

El İşi Dantel Salon Takımı BeyazMasa Örtüsü: 1 AdetPeçete: 24 AdetSehpa Örtüsü: 1 AdetŞömen Tablosu: 1 adet..

600,00TL

Gösterilen: 1 ile 5 arası, toplam: 5 (1 Sayfa)

Masa örtüleri desenli ya da düz kumaştan, dantel, bir bölümü dantel, bir bölümü kumaş olarak yapılır. Yuvarlak, kare, dikdörtgen olarak tasarlanır masanın şekline, büyüklüğüne uygun istenilen ölçüde masa örtüleri hazırlanır. Masa örtüleri masalarımızın üzerine renk desen ve ruh katmaktadır. Hazırlanan sofraların görsel bir şölene dönüşmesi için masa örtüleri olmazsa olmazdır. Diğer çeyiz eşyalarının kullanılması eskiye oranla azalmakta fakat masa kullanımı yaygınlaştığı için masa örtülerine olan ilgide artmaktadır. Evinde hiç çeyiz eşyası kullanmayan hanımların bile mutlaka masa örtüsü vardır. Özellikle dantel masa örtüleri şık sofralar hazırlamak isteyen bayanların ilk tercihleri arasında yer alır.

Dantel Masa Örtüleri Nasıl Yapılır?

Masa örtüleri tamamı dantel olarak ya da bir bölümü dantel bir bölümü kumaş olarak: köşesi, ortası, kenarı dantel diğer tarafları kumaş olarak yapılabilir. Tamamı dantel olarak da örülebilir, seçim kişinin zevkine kalmıştır. Tek tek motifler birleştirerek yapılabilir ya da şablonla istenilen desenler oluşturularak yapılabilir. Dekorasyonunuza uygun bir renkle örülebilir. Pamuklu ipliklerle ya da polyester ipliklerle yapılır. Polyester ipler leke tutmadığı için daha çok kullanılır. Renk çeşitliliği çok fazladır. İsterseniz bir gelinliğin asaletindeki beyaz ya da papatyaları kıskandıran sarı, pembe, mor, yeşil… İstenilen model ve ip seçildikten sonra uygun numaralı bir mil yardımı ile dantel masa örtüleri yapılır. Motif yapılacaksa aynı motiften istenilen ölçüye uygun sayıda motifler hazırlanarak birleştirilir. Şablonlu olarak yapılanları da uygun sayıda zincir çekilerek oluşturulan kutucuklara desen yapılarak tamamlanır. Kumaşla birleştirilecekse kumaşa uygun şekilde dikilerek birleştirilir.

Neden Dantel Masa Örtüleri Tercih Etmeliyiz?

Dantel masa örtüleri çok büyük zahmet, emek ister hanımlarımızın göz nuru dökerek yaptıkları dantel masa örtülerı evladiyelik nesilden nesile taşınabilecek bir hediyedir. Eş dostlarımıza hediye olarak götürüle bilecek en güzel hediyeler arasındadır. Ben babaannemin ördüğü masa örtüyü gözüm gibi saklarım, davetlerimde ilk tercih ettiğim masa örtüler arasındadır. Yıpranmasından ne kadar korksam da bu hatırayla konuklarımı ağırlamaktan da zevk duyarım bence sizde torunlarınıza evlatlarınıza bir anı olarak dantel masa örtülerinden alıp hediye edin ya da örebiliyorsanız bir mil ve bir ip alın eğlenceli bir uğraşınız olsun. Dantel masa örtüsü ören bayanların emekleri değer kazansın istiyorsanız evinize ya da hediye olarak bir masa örtüsü satın alın bu masa örtüleri hazır örtülere göre daha etkili bir sunum yapmanızı sağlayacaktır. Hediye olarak ta güzel bir seçim yapmış olursunuz. Kullanmasalar bile sizden bir hatıra olarak kalacaktır.