En Güzel Şal Modelleri Nelerdir?

En Güzel Şal Modelleri Nelerdir?

Bilindiği üzere erkeklerden ziyade bayanlar giyime çok özen gösterir. Asıl elbiseler haricinde aksesuarlara da çok fazla önem veren bayanlar mevsimden mevsime farklı aksesuarlar kullanırlar. Bunlar kimi zaman bir kaşkol olur kimi zaman bir şal. Ancak değişik şal modelleri bayanlar için her zaman vazgeçilmez bir seçenek olmuştur. Bu şallar bazen tığ işi şallar olur, bazen örgü olur. Hem bu soğuk kış günlerinde ısınmak amacıyla hem de kıyafetimize ayrı bir hava katmak için elbisemizi şalla kombinlememiz gerekir. Peki, hangi şal hangi elbiseyle uyumludur? Dilerseniz en güzel iki şal modelimizi sizlerle beraber inceleyelim ve kıyafetimize hangisinin uyacağına öyle karar verelim.

Kolay Örümcek Şal Modelleri

İsminden de anlaşılacağı gibi son derece kolay olması özelliği ile dikkat çeken bu şal modelleri aynı zamanda her yaşa hitap ediyor. Başlaması ve ilerlemesi çok kolay. Eğer bu şal modelleri ile hangi kıyafetinizi eşleştireceğiniz konusunda sıkıntı yaşıyorsanız size şahane bir önerimiz olacak. Bu şalı eğer simli iplerle işlerseniz abiye şal olarak kullanabilirsiniz. Gel gelelim bu şalı nasıl örüyoruz. Kısa ifadelerle anlatacak olursak öncelik 80 tane örümcek yaparak başlıyoruz. Ardından 80 örümceğe 3 örümcek daha ekleyip 3. örümceğin göbeğini yapmadan batıp yeniden örümcek yapıyoruz. Bu işlemin sonunda elinizde kare bir şekil olacak. Her sırada 1 kare azalta azalta üçgen elde edeceğiz. Şalın her iki tarafına püskül ekliyoruz ve aynı şekilde işlemlere devam ediyoruz. Arzu edersek bu şal modelleri üzerinde değişiklik yapabiliriz.

Baklava Desenli Şal Modelleri

Bu şal modelini eminim ki severek kullanacaksınız ve bu şal gerçekten kıyafetlerinizi çok güzel tamamlayacak. Bu şalı simli iplikle örmeliyiz. Alt uçlardan başlamamız gereken şalı her iki tarafa çoğaltarak ilerletiyoruz. İp çok ince olduğu için 16 ilmek atarak şalımızı örmeye başlıyoruz. 4 ilmek düz atıp 1 kesip 1 arttırıyoruz ardından 8 düz örüp şal örneğimizi kurmaya başlıyoruz. Bu şalın arka yüzünü olduğu gibi düz örüyoruz. 2. sırayı da aynı şekilde tamamlayarak baklava dizilimi şeklinde bir şekil elde ediyoruz. Her sırada her iki yandan arttırarak üçgenimizi büyüterek ilerliyoruz. En uzun olduğu yeri 1.5 metre olana kadar devam ediyoruz. Uç kısımlarına püskül ekleyip şalımızı bitiriyoruz.

Şal Modelleri Ve Önemi

Şallar kıyafetimize güzellik ve ayrı bir hava katar. Kıyafetlerimizi bu bahsi geçen modellerle desteklediğimiz zaman arkadaş ortamında dikkat çekeceğimiz aşikârdır. Hemen eline kâğıdı kalemi alan herkes yanınıza koşacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir