Pike Takımı İle Odanızın Havasını Değiştirin

Pike Takımı İle Odanızın Havasını Değiştirin

Pike takımı son yıllarda çokça kullanılmaya başlanan birçok amaç ile kullanılmaktadır. Hem örtü olarak kullanılan pikeler hem de yatak örtüsü olarak da kullanılır. Bu modellerde birçok model bulmanız mümkün olmaktadır. Ayrıca sadece pike olarak değil dantel ve nakış üzerinde bulabilirsiniz. Hazır olarak da birçok renk ve tasarım bulacağınızdan şüpheniz olmasın. Fakat en önemli olanı ise şık ve zarif modeller bulmanızdır.

Pike Takımı Nerelerde Kullanılır?

Aslında pike takımı her yerde kullanılabilir. Mesela; bebekler için hem ısınması hem de beşik içi örtüsü olarak da çok rahatlık ile kullanabilirsiniz. Ayrıca karyola örtüsü olarak kullanabilir ve çok rahatlıkla gece içine girerek yatabilirsiniz. Birçok amaç ile kullanmanız mümkün olmaktadır. Bunların yanı sıra çekyat veya kanepelerin bir köşesine koyarak lazım olduğu zaman kullanabilirsiniz. Birçok amaç ile kullanabileceğiniz pikeler şık görüntüler ile göz dolduruyorlar. Özellikle nakışlı modellerine bakmanızda fayda vardır.

Pike Takımı Nasıl Olmalıdır

Aslında burada en büyük konu ne için pike takımı almak istediğiniz. Eğer kız çeyizi veya oğlan çeyizi için ise en çok nakışlı ve işlemeli modellerden faydalanmanızda fayda vardır. Yok ev için gündelik kullanmaya alacaksınız nevresim modelleri de bulunuyor. Birçok pike modellerinde pikeler çift yüzlü olduğu için içine ince elyaf yorgan koyabilmeniz mümkündür. Bu modellere ayrıca bakmanızda fayda vardır. Bu tarzlar çok amaçlı olarak kullanılır. Yazı pike ve yatak örtüsü olarak kullanılırken bahar aylarında yorgan yüzü olarak kullanmanız mümkün olacaktır. Fakat eğer çeyiz için bir model arıyorsanız en çok bakmanız gereken model kurdele ve nakış üzerine yapılmış modeller olmalıdır. Bu modellerin de kullanımı ve yıkanması oldukça kolay olmaktadır.

 

Eğer pike takımı olarak daha ağır bir model arıyorsanız etrafı dantel ve üzeri dantel modellerde bulunur. Hatta birçok bayan bu danteli evde yaparak bir çeyizciden yardım alarak altına pike diktirip dantel pike olarak hazır hale getirir.
Pikeleri takım olarak aldığınız zaman içinde eğer tek kişilik ise bir yastık yüzü bir çarşaf ve pike olarak almalısınız. Eğer alacağınız çift kişilik bir takım ise içinde iki adet yastık yüzü bir adet çift kişilik çarşaf ve pike olarak alırsınız. Bu takımlarda genellikle yastık yüzleri de pikelerde olan modelin aynısı olmaktadır. Bu sayede kullanmadığınız zaman yastığı da süs olarak yatağınızın üzerinde kullanabilirsiniz. En başta da dediğimiz gibi çok amaçlı örtüler olmaktadır ve kullanımı size zevk verecek gözünüze şıklık sağlayacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir