İğne Oyası Örnekleri

İğne Oyası Örnekleri

Bir nevi geçmişimizin aynası olarak bilinen iğne oyası örnekleri her daim naif duruşu ile ön plana çıkmayı başarmıştır. Birçok bayanın vazgeçilmezi olan el işi göz nurları arasında her en zoru hem işlemesi en zevkli olan iğne oyası işi her daim herkesin beğenisini kazanmayı başarmıştır. Eskilerin her diam dilinde olan sözlerin başında ise; “bir gelinin sandığında iğne oyası muhakkak olmalı” sözünün de bu anlamda ne denli önemli olduğunun açık göstergesi olmaktadır. Birçok model ve örneğinde olması ve birçok kişinin de biliyor olması bu el işine olan ilgiyi de ciddi oranda artırmayı başarmıştır.

İğne Oyası Örnekleri Ve Kullanım Yerleri

Geniş bir dünyaya hükmetmeyi başarına el işi arasında da en çok işlenmesi keyif veren iğne oyası örnekleri, uyarlamaları da farklılık göstermesi ile öne çıkmaktadır. Eskiden genellikle basit kenarlar olarak tasarımı olan ve şimdilerde daha şık tasarımlar ile karşımıza çıkan iğne oyası örnekleri naif duruşu ile de yine dikkatleri üzerine toplaması ile bilinmektedir. En çok kadınlar ve genç kızlar tarafından tercih edilen bu el işi modelleri günümüzde de hala etkisini sürdürmesi ile bilinmektedir. Ayrıca birçok bayan işlerken keyif almanın yanı sıra işlediği modelleri de satarak eve katkı sağlamakta ve bu sayede de ev ekonomisini yükseltmektedir. En çok tercih edilen modeller arasında ise;

· Tespih uçlarına işlenen gül veya çiçek desenlerden yapılmış olan iğne oyaları

· Mendil veya kıymetli bezlerin kenarına işlenen iğne oyaları

· Salon veya yatak odası peçeteleri kenarına peçete tarzı işlenen ve etamim veya kaputune gibi kumaşlar ile birleştirilen modeller

· Şık havlu kenarlarına işlenen iğne oyası modelleri olarak bilinmektedir.

Bu modellerin hepsi birbirinden farklı model ve renklerden de yapılması mümkün olmaktadır. Zor olduğu düşünülse de aslında işlemesi de yapımı da oldukça keyifli olması ile biliniyor. Günümüzde birçok bayan bu el işlerini işleyerek hem kazanç elde etmekte hem de keyifli zamanlar geçirmektedir.

Özellikle işleyip satma amacı için birçok yöntem deneyebilirsiniz. Bunların başında ise sosyal medya ağlarında açacağınız hesaptan el işi modellerinizi atarak iğne oyası örnekleri sunum ve satışı yapmak mümkün olmaktadır. Bunun yanı sıra yine çevrenizde bu tarz ürünlerin alımını yapacak kişi veya satış yerleri ile anlaşarak yine ürünlerinizi satabilirsiniz. Hiç satmaya niyetiniz yoksa bile işlerken alacağınız keyif için bile iğne oyası yapmalısınız. İşi bitirdikten sonra ortaya çıkacak olan şaheseri dünyalara değiştirmeyeceğinizden şüpheniz olmasın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir