İğne Oyası Havlu Kenarı Kullanım Alanları

iğne oyası havlu kenar

Havlu evlerde en çok kullanılan ve dekoratif olarak da mutfak ve banyolara ahenk veren bir eşyadır. Havluların kenarlarını süsleyerek onlara daha şık görüntüler sunulabilmektedir. Günlük olarak kullanılan havlu kenarları gibi misafirlerimize çıkarmış olduğumuz havlularında kenarlarına misafirlere özel şık modeller ile süsleyebiliriz. Bunun dışında bir de genç kızların çeyizlerini süsleyen havlu kenar örnekleri de yer almaktadır.

Çeyiz içerisinde bulunan parçalar özel olduğundan dolayı onları iğne oyası havlu kenarı ve dantellerle süsleme yapmaktayız. Her iki süslemede birbirinden şık görünüme sahip olsa dahi iğne oyası havlu kenarı örnekleri daha zarif ve ince görünümünden dolayı sıklıkla tercih edilmektedir. Evlenmeye hazırlanan her genç kızın çeyizinde özel tasarımlar yer almaktadır. Bu tasarımlar emek isteyen iğne oyaları ile daha şık ve güzel görünüme ulaşmaktadır. İğne oyası örnekleri oldukça geniş bir yelpazede bulunmaktadır. Birçok kişinin kullanmış olduğu havlu kenarı örnekleri büyük bir dikkat çekmektedir. Sizler için özel tasarımları yaparak sizlere sunmaktayız.

Havluların kalınlıkları ve boyutlarına göre iğne oyası havlu kenarı örnekleri değişiklik göstermektedir. İğne oyası havlu kenarı örnekleri içerisinde bulundurdukları model ve renklerle daha da zarif bir görünüme bürünmektedir. İğne oyası havlu kenarı örneklerinde tek parça iğne oyası modelleri bulunurken bir de bundan farklı motifleri birleştirerek yapılan örnekleri de bulunmaktadır.

Dantel modellerine göre iğne oyası daha zahmetli ve zordur. Dantelde tığ kullanılırken iğne oyasında isminden de anlaşılacağı gibi sadece bir iğne ile yapılmaktadır. Çok ince iğneden yapılan modeller tülbent kenarlarına yapılan modeller için uygundur. Bu iğnelerin daha geniş olanları için de çarşaf kenarlarında kullanılmaktadır. Ne kadar zor ve zahmetli de olsa yapılan modeller yıllarca hiçbir zarar görmeden kullanılabilmektedir. Bu nedenle iğne oyası dantelden sonra en çok kullanılan tekniklerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. El işi yapan kadınların vazgeçilmezidir.

Havlu Kenarı İğne Oyası Modelleri

Havlu kenarlarında zarif ve şık görünümden dolayı ilk tercih edilen teknik iğne oyası olarak karşımıza çıkmaktadır. Nişanlarda, düğünlerde, konvoylarda hediye olarak havlu kenarları dağıtılmaktadır. Bunun için en çok çeyizlerde havlu kenarı örneği görmekteyiz. Ne kadar zahmetli olsa da şık görünümden dolayı oldukça sık yaptırılmaktadır. Verilen emeğe değen bir görünüme sahiptir. İğne oyası havlu kenarı yapılacağı zaman örnekler ve modeller oldukça önem taşımaktadır. Havluya uygun olan model seçilmelidir. Sadece model değil renklerin birbirleri ile olan uyumu da oldukça önem taşımaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir