İğne Oyaları Modelleri Ve Günümüzde Kullanımı

İğne Oyaları Modelleri

İğne oyalarının günümüzde kullanım alanları ve hala eskimeyen asil modellerinden ibaret . İğne oyaları modelleri her ne kadar bazılarımız için eski ve tarih esermiş gibi gözükse de aslında içerisinde gerçek emek barındıran birer aperatif dekordur iğne oyaları modelleri. Üretilmesi de oldukça emek ve çaba ister. Birçok alanda ön süren iğne oyaları modelleriyle ve görünüşleriyle kişiyi kendine mest eder. zarafet ve asillikten yanaysanız eğer bu oyalar tam sizin zevk ve tarzınıza göredir.

Bazı insanlar artık iğne oyasımı kaldı çok daha modern dekorlar var diye konuşsalar da her zaman mazide asla modası geçmeyen eskimeyen oyalar vardır. İğne oyaları modelleri şimdilerde olduğu gibi de modası geçen ürünler günümüzde tekrar moda olmaya başlıyor fakat iğne oyası böyle bir durumda değildir . Hiçbir zaman eskimez ve modası geçmez . Her birimiz mutlaka iğne oyasının ne demek olduğunu bilir ve günümüze kadar gelen yerinin değerini veririz.

Çeyizlik İğne Oyaları

İğne oyaları modelleri günümüzde en çok kullanılan asla eskimeyen ve değer gören oyalardır. Çeyizlik iğne oyaları modelleri yuva kurmak isteyen genç kızların çeyizine göz atıldığında ilk göze çarpacak parçalardır. Tabi ki bunlarda el emeği göz nuru oyalardır. Başörtüler, havlu kenarları , fiskos masası örtüleri ve bir çok alanda da kullanılır bu oyalar. Peki neden en çok tercih edileni bu oyalardır ? Cevabı aslında şöyledir, asla eskimeyen ve yörelerimizin geleneksel ortaklık sağladığı çeyizlerde her zaman iğne oyası modelleri bulunan parçalar vardır. Korunarak değer verilerek bir sonraki nesillere bile aktarılabilen iğne oyalarıdır bu çeyizlik iğne oyaları modelleri . İşte tamda bu nedenle en çok tercih edilirler kişilere özgü yapılır ve sevilerek kullanılır.

Takılarda ve Aksesuarlarda Kullanılan İğne Oyaları

İğne oyaları modelleri, takılarda ve aksesuarlar da kullanılan fularlar,bileklikler, halhallar, tesbih imamelerine özenle işlenir ve en güzel görüntüyü vermesi sağlanır. Bu iğne oyalarından kullanıcılar oldukça memnundur. Şimdiye kadar aksesuarlarda ve takılarda kullanılan iğne oyaları üzerine asla şikayet arz edilmemiştir. Aynı zamanda zarif ve asil duran bu takı ve aksesuarlar birçok kombinin gözdesi haline gelmiştir. Sevilerek kullanılan bu iğne oyaları modelleri dışarıdan bakıldığında adeta kombinin en gözde parçası haline gelir sevilerek kullanılır.

İğne Oyaları Renkleri

İğne oyaları modelleri kadar renklerinde önemlidir örneğin, kumaşın rengine uygun oya rengi kullanılması ürünü daha fazla ilgi çekici yapar ve göz yormadan harika bir görünüme kavuşturur. İşte bu nedenle el emeği ile yapılan iğne oyaları özeldir. Bu zarafet bombası iğne oyası modelleri ürünler evinizin her yerinde mükemmel bir parça olarak görünmekten ziyade elinize aldığınızda geçmişinizi, büyükannelerinizi ve bu alana verilen emekleri hatırlatmakta olacak. İğne oyası modellerini her alanda kullanın ve yaşatın unutmayın, ” Zahmetsiz Rahmet Olmaz ”. Bu harika emekçi eserlerini verdiğiniz değerlerle ödüllendirin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir