Havlu Kenarı Çeşitleri

Havlu Kenarı Çeşitleri

Her alanda etkisini gösteren teknoloji, gelişimiyle beraber havlu kenarı, çeşitliliğini de arttırmış bulunmaktadır. Eskiden sadece Anadolu kadınının yapabildiği şimdi ülkemizin dört bir tarafından görmek mümkündür. Zira şu anda tüm bölgelerime yayılmış durumdadır. Evde çalışmanın en güzel örneklerini sergileyen annelerimiz geçimlerini de havlu kenarı işleyerek sağlamaktadır. Hatta özellikle instagram ve facebook üzerinden sayfalar açarak hünerlerini bu platformlarda sergileyen hanımlar, yine bu sayfalar üzerine satış yaparak geçimlerini sağlamaktadır.

Dikiş Nakış Kursları Ve İnternet

Eskiden kızlarımız dikiş nakış kurslarına giderek bu işi öğrenirlerdi. Kimisi dükkân açarak mesleğini geliştirirken kimisi de evde işlediği nakışlarını, komşuları aracılığı ile müşterilerine satarak ev ekonomisine katkıda bulunurlardı. Ancak gelişen teknoloji ile beraber internet üzerinden yaptıkları ufak araştırmalar sayesinde hiç dikiş nakış kursuna gitmeyen kızlarımız ortaya inanılmaz nakışlar koyabilmektedir. Özellikle dikiş nakış ile alakalı ünlü birkaç siteyi takip ederek nasıl havlu kenarı yapılır hemen öğrenen kızlarımız işledikleri örnekleri yine bu sitelerin forumları vasıtasıyla anlaştıkları kişilerle satabilmektedirler.

Havlu kenarları konusunda hiç bilgisi olmayanların bile bu siteleri takip ettikleri zaman yeterli bilgi ve donanıma sahip olacakları aşikârdır. Bu sitelerde dikiş nakış ile alakalı tüm bilgiler mevcuttur. Ancak her alanda olduğu gibi bu alanda da çok fazla rekabet söz konusudur. O yüzden hanımların işledikleri nakışlar hak ettiği değeri ne yazık ki bulamamaktadırlar. Havlu kenarı işlemek güzel olduğu kadar zevkli ve bir o kadar da zor bir uğraştır. Kimisi bunu ekonomik getirisi için yapıyor, kimisi hobi amaçlı güzel vakit geçirmek için, kimisi de evliliğe hazırlık olarak çeyizi için yapıyor. Ancak havlu kenarları genelde çeyizler için yapılmaktadır. Genelde komşular geldiği zaman havlu kenarı örnekleri çıkartılarak gösterilir. Bu sırada komşularınızın havlu kenarı çeşitlerini beğenmesi sizi hem gururlandıracak hem de bu işe daha iyi teşvik edecektir.

Havlu Kenarı Ve Ekonomik Getirisi

Havlu kenarı yapıp bunları satarak geçinen hanım sayısı oldukça fazladır. Bu hanımlar oldukça da bu sektör durmayacak ve ilerlemeye devam edecektir. Eskiden sadece çeyiz amaçlı işlenen havlu kenarları şimdiler de bu hanımlar sayesinde bir iş koluna dönüşmüş bulunmaktadır. Özellikle bu işi özgün bir şekilde yapmaya çalışan bayanlar sayesinde çok yaratıcı modeller işlenmekte ve bu işe yeni başlayanların ufkunu açmaktadır.

Havlu Kenarı Modellerine İnternet’ten Ulaşabilirsiniz

İnternette binlercesini bulabileceğiniz havlu kenarının resimleri ve videolarıyla bu işi en ince ayrıntısına kadar öğrenebilir siz de birbirinden güzel nakışlar yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir