Blog

Use this static Page to test the Theme’s handling of the Blog Posts Index page. If the site is set to display a static Page on the Front Page, and this Page is set to display the Blog Posts Index, then this text should not appear.

Havlu Kenarı Örnekleri

Havlu Kenarı Örnekleri Nasıl İşlenir?

En güzel havlu kenarı örnekleri tığ ile işlenir. Tığ ile işlenen havlu kenarı örnekleri için dantel ipliği kullanılması sonunda ortaya çıkacak sonucun daha güzel olmasını sağlar. Eğer Havlu kenarı işlemesini dantel şeklinde istemiyorsanız iğne oyası da yapabilirsiniz. Eğer Havlu kenarı işlemesini iğne oyası ile yapacaksanız size lazım olanlar bir iğne ve ipliktir. Kullanacağınız iğnenin elinizde rahat olması örnekleri düzgün bir şekilde çıkartabilmeniz için oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra bu .
iğne oyası

İğne Oyası Modelleri Hakkında

Birçok kadın eli işine yatkınlığı ve kendi yaşamlarını süslemeleri ile bilinmektedir. Bunun yanında yapılan iğne oyası modelleri ile de boş zamanlarını değerlendirmenin yollarını bulmuşlardır. Bu sayede günümüze kadar birçok model ortaya çıkmıştır. Geçmişte kadınların en büyük uğraşları arasında yer almaktaydı geçmiş yıllarda kadınlar kendilerini süslemek amacı ile tülbentlerine iğne oyaları işlemeleri yaparak daha şık bir görüntü oluşturmaktaydı. Günümüzde hala da süre gelen bu gelenek ile havlu kenarlarına, tülbentlere, eşarplara, .
dantel

Dantel Oyaları ve Tarih İçindeki Gelişimleri

Dantel denilen şirin oyalar çok çeşitli olabilmekte ise de alımlılığı ve cazibeleri bakımından homojen oldukları söylenebilir. Çünkü hepsi de çok etkileyicidirler. Hanımlar ve genç kızların iğne, tığ ve mekikle ördüğü veya modern zamanlarda makinelerde dokunabilen, yatak takımlarından çamaşırlara kadar birçok yerde kullanılan ve kullanıldığı yere sıcacık bir güzellik katan çok zarif süsleme sanatı ve ürünüdür. Dantelin Örülme Açısından Türleri Dantel, kalite ve kullanım alanları bakımından keten, pamuk, yün, sunî .
Lif Modelleri

Türk Kültüründe Eskimeyen Lif Modelleri

Türk kültürü yıllardan buyana bazı gelenek ve göreneklerle gelişerek modernleşmiştir. Çeyiz geleneği de bunlardan biridir. Anadolu’da kadınlarımız evlenme çağına gelene kadar çeyiz sandıkları hazırlarlar ve içine birbirinden değişik eşyalar koyarlar. Sandıklarda biriktirilen her eşya, hazırlayan kadının en saf duygularıyla ilmek ilmek işlenmiş olmakla birlikte gelin evlerinin de vazgeçilmez süsüdür. Annelerden kızlarına miras iğne oyaları, havlu kenarları, rengarenk iplerle işlenmiş lif modelleri; gelin evlerine dualarla taşınır, sevgiyle serilir. Çeyiz sandıklarını .
İğne Oyaları

İğne Oyaları İle Evinizi Güzelleştirin

Türk kadını asırlar boyu yaşadığı alanı güzelleştiren bir yapıya sahip olmuştur. Bu amaçla evinde bulunan tekstil eşyalarının kenarlarını oyalarla süslemiş, dolaplarını ve vitrinlerini dantellerle bezemiş hatta evlenme çağındayken dahi bu güzelliklerden ödün vermemiştir. Bu durum ister küçük şehirde isterse de büyük şehirde yaşasın tüm hanımefendiler için Türk el sanatlarının daha önemli olmasına sebep olmuştur. Masumiyet ve samimiyetin farkında olan hanımlarımız, el emeği göz nuru iğne oyaları, birbirinden güzel dantel .